Młodzieżowe meblościanki

Młodzieżowe meblościanki

Gdy dziecko zmienia się w nastolatka, tym, co również powinno się zmienić jest jego pokój. W kąt idą zabawki, dziecięce łóżko staje się zbyt małe, a coraz większa ilość ubrań i książek domaga się swojego stałego miejsca. Wszystkie potrzebne nastolatkowi rzeczy pomieści nowoczesna meblościanka.

Innowacyjne meblościanki w niczym nie przypominają siermiężnych i topornych mebli produkowanych kilkadziesiąt lat temu. Oprócz funkcjonalności, która jest podstawową zaletą tego rodzaju mebli, oferują także modny i interesujący design. W meblościance zmieszczą się nie tylko wszystkie ubrania, przybory szkole, książki i notatki. Wielofunkcyjne zestawy do pokoju nastolatka połączone są często także z wygodnym biurkiem, a nawet chowanym łóżkiem. To również doskonały pomysł na zaoszczędzenie miejsca, jeżeli dysponujemy wąskim pokojem, w którym mieszka rodzeństwo.

Nastolatek powinien współdecydować

Jaki mebel wybrać, aby dobrze służył naszemu dziecku przez cały okres dorastania? Przede wszystkim, przed wyborem meblościanki, ostateczny wygląd pokoju i zmiany w nim należy ustalić wspólnie z dzieckiem. Musi ono wiedzieć, że przestrzeń, którą chcemy zagospodarować jest jego miejscem w domu i powinno współdecydować o tym, co ma się w niej znaleźć. Nastolatek może np. wybrać kolor mebli czy podsunąć pomysł na zaaranżowanie przestrzeni. To, jak wyglądać ma idealny pokój mogą determinować także zainteresowania dorastającego dziecka.

Warto wspólnie poszukać inspiracji i rozważyć różne opcje, aby meblościanka i inne meble służyły przez długi czas i zachowały swoją funkcjonalność. Wspólnie należy zastanowić się nad tym, jakie funkcje meblościanki są nastolatkowi najpotrzebniejsze i z jakich będzie najczęściej korzystał. Może się okazać, że np. zamiast otwartych półek na książki, potrzebnych jest więcej szuflad czy szafek na ubrania. Im więcej zamykanych półek, szafek, regałów i schowków tym łatwiej będzie utrzymać w pokoju porządek i ład. Otwarte półki będą wymagać od dziecka większej samodyscypliny przy ich regularnym odkurzaniu i utrzymaniu w czystości. Z tego względu nowoczesna meblościanka powinna być nie tylko estetyczna, modna i wygodna w użytkowaniu, ale również odporna na różne uszkodzenia oraz łatwa w czyszczeniu.

Łącz i zestawiaj różne elementy

Przy wyborze meblościanki warto zwrócić uwagę na to, czy jej poszczególne elementy nie są ze sobą połączone, czy łatwo można zmienić ich kolejność oraz dowolnie zestawiać ze sobą. Zapewni to większą dowolność w zagospodarowaniu przestrzeni w pokoju i pomoże optymalne rozmieścić wszystkie meble – np. postawić biurko miejscu, w którym będzie dobry dostęp do światła dziennego. Dodatkowo, przy biurku powinny znaleźć się szafki lub szuflady na przybory szkolne, aby znajdowały się one zawsze pod ręką. Nie powinny jednak być przechowywane na biurku i go zagracać, bo to szybka droga do powiększania się bałaganu i dekoncentrowania nastolatka podczas nauki.

Idealne meble to takie, które zapewnią nie tylko wygodne miejsce do nauki, ale również do wypoczynku oraz rozwijania swoich pasji. Przy tej okazji warto też zadbać o prawidłową postawę przy odrabianiu lekcji i korzystaniu z komputera – krzesło dobrane do biurka musi być odpowiednio wyprofilowane i ustawione na odpowiedniej wysokości, aby dbać o kręgosłup i wygodę podczas pracy.

 

 

0

Zostaw komentarzOdpowiedz

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Suma

Przejdź do kasy