Pokój dla rodzeństwa

Pokój dla rodzeństwa

Czy istnieje gotowe rozwiązanie na urządzenie małego pokoju dla rodzeństwa w różnym wieku? Po drodze okazuje się, że w bonusie mówimy o chłopcu i dziewczynce, którzy posiadają odmienne upodobania. Jest to trop, którym powinniście podążać, gdyż dzieci potrafiące wyrażać swoje zdanie często wiedzą, czego chcą. Do dzieła!

PRZEDSZKOLAKI - własny pokój

O modyfikacjach pokoju Waszych urwisów powinniście zacząć myśleć, gdy najmłodsze z nich skończy dwa lata. Jest to dostosowane do przemiany, jaką przechodzi dziecko – z bezbronnego niemowlaka w przedszkolaka, którego wszędzie pełno. Jeżeli nie jesteście w stanie zapewnić osobnych pokoi dla brata i siostry, warto zwrócić uwagę, żeby podzielić ich przestrzeń na odpowiednie strefy.

Bajkowy sen

Kiedy w domu jest podejrzanie cicho, mama ze spokojem buszuje w kuchni, a w tle słychać szum telewizora, wiadomo, że dzieci są w stanie bajkowej hipnozy. Każdy przedszkolak posiada swoich ulubionych superbohaterów, co może być wskazówką przy urządzaniu małego pokoju dla rodzeństwa. Spaw frajdę wielbicielowi słynnej wyścigówki Disneya i poszukaj łóżka, w którym będzie śnić o prawdziwych rajdach samochodowych! Doskonałym i prostym dodatkiem jest miękka pościel z motywami bajowymi, którą możesz wybrać przy pomocy malucha.

Łóżeczko dla dzieci

https://zamowmeble.pl/lozka-dzieciece/267-lozko-dzieciece-kraina-dzieci-140-x-70.html.

Wprawdzie modna ostatnio „Kraina lodu” nie nastraja do urządzenia przytulnego pokoiku, ale motywy z tej bajki możesz wykorzystać do zaaranżowania przestrzeni swojej małej córki. Z pewnością ucieszy się, gdy będzie mogła spać w prawdziwym zamku z wieżą. Aby urządzić królestwo Elzy wystarczy zakupić kilka naklejek, które ozdobią piękny pałacyk. Córeczka z pewnością będzie z niego wstawać z okrzykiem: „Mam tę moc…” !

Łóżko dla dziecka

https://zamowmeble.pl/lozka-dzieciece/244-lozko-flor.html

Dodatkowo przestrzeń pod łóżkiem okaże się świetną kryjówką i miejscem kreatywnych zabaw, dlatego zadbaj o delikatne oświetlenie w tym miejscu oraz specjalne skrzynie na dziewczęce skarby.

Księżyc w dziecięcym pokoju

pluszaki w pokoju

Dobra zabawa to przecież podstawa!

Najwięcej czasu maluchy spędzają na zabawie,  do której trzeba stworzyć im odpowiednie warunki. Głównym terenem działania jest podłoga, gdzie powinien znaleźć się kolorowy dywan. Będzie to miejsce idealne do budowania wieży z klocków, organizacji wyścigów samochodowych, czy zabawy w sklep.

Bawiące się rodzeństwo

Zabawa dla dzieci

Warto pomyśleć o kąciku do tworzenia pierwszych dzieł sztuki.  Jeżeli w pokoju jest zbyt mało miejsca, wystarczy, że pomalujesz ścianę farbą tablicową.  

Siostra z tablicą

Wolną przestrzeń pod oknem, gdzie jest dużo światła możesz zagospodarować  jako strefę prac plastycznych. Ustaw tam mały stoliczek i krzesełka, gdzie pociechy będą do woli malować, rysować czy lepić w plastelinie. Dla własnej wygody zadbaj o dobry blat, gdyż w trakcie tworzenia kartka bywa za mała, a plamy po flamastrach ciężko zmyć.

Rodzeństwo się bawi w pokoju

Idealny mały pokój dla rodzeństwa

Własny kąt dla rodzeństwa różnej płci

Ważne jest by udało Ci się wydzielić trochę miejsca na prywatną przestrzeń dla każdego dziecka. Jest to istotne w prawidłowym rozwoju, ale również uczy odpowiedzialności za swoje rzeczy. Kącik ten będzie miejscem, gdzie maluch schowa swoje skarby znalezione podczas spaceru, ukochane zabawki i książki. Do tego celu świetnie nadają się kolorowe półki, dziecięce regały i pudła na zabawki.

Półka na pluszaki

Półka dla dzieciaków

STARSZAK I UCZEŃ

Gdy Twój syn informuje Cię, że buziak przy kolegach to obciach, a córka wybiega z plecakiem do szkoły, czas pomyśleć o kolejnym remoncie w pokoju dla rodzeństwa. Pomaluj ściany na neutralny kolor, który rozjaśni pomieszczenie, ale równocześnie będzie pasować do dziewczynki i chłopca. Możesz wydzielić kąt dla każdego z nich personalizując  kawałek ściany tapetą w ulubione wzory.

Czas zmienić łóżka na większe i bardziej dorosłe. Szczególnie polecamy te z szufladami , w których będzie można schować pościel .

Łóżko dla chłopca

https://zamowmeble.pl/lozka/245-lozko-flomo.html

Jeżeli pokój rodzeństwa jest wyjątkowo wąski, możesz zaoszczędzić miejsce wybierając łóżko podwójne lub piętrowe.

Łóżko dla dzieci

https://zamowmeble.pl/lozka/252-lozko-dwuosobowe-nati.html

Dorastanie dzieci to okres zmian, dlatego w ich pokoju powoli zaczną znikać pluszaki ustawione na półkach i klocki poupychane w skrzyniach. Z czasem będzie potrzebna większa garderoba z lustrem, która dla dorastającej nastolatki i tak będzie wiecznie pusta. Warto rozważyć także zakup młodzieżowej meblościanki.

Szafa w pokoju dziecięcym

Źródło: https://zamowmeble.pl/szafy/876-szafa-maxima-8-200214.html

Bardzo istotną rzeczą jest wygospodarowanie przestrzeni do nauki. Jeżeli masz taką możliwość, zamontuj długi blat, który nie zajmie tyle miejsca, co masywne biurko. Dzięki temu zyskasz także przestrzeń do kreatywnych zabaw młodszego dziecka. Pamiętaj, żeby jasno wydzielić strefę ucznia i starszaka, co pozwoli zapobiec niepotrzebnym kłótniom. W tym celu możesz zawiesić nad biurkiem  zdjęcia swoich pociech umieszczone w ozdobnych ramkach. 

Urządzenie pokoju dla rodzeństwa różnej płci to dla wielu z Was niesamowite wyzwanie. Pamiętajcie jednak, że kreacja przestrzeni dla pociech to najmniejsza z atrakcji, jakie zafundują Wam szkraby przez całe swoje życie. Nie bójcie się zmian, tylko bawcie się nimi jak dzieci!

0

Zostaw komentarzOdpowiedz

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Suma

Przejdź do kasy