Cztery ściany wymalowane sukcesem – biuro

Cztery ściany wymalowane sukcesem – biuro

Są takie drzwi, za którymi z wyluzowanego domatora stajesz się poważnym prezesem pod krawatem. Istnieje pomieszczenie, gdzie w mgnieniu oka zmieniasz się z wzorowej gospodyni w gazelę biznesu. Biuro. Na co należy zwrócić uwagę, żeby w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca?

Czas, jaki spędzamy w biurze jest pierwszym powodem, dla którego powinniśmy zadbać nie tylko o  atrakcyjny wygląd tego miejsca, ale także kierować się komfortem pracowników. Stworzenie odpowiednich warunków ma bezpośredni wpływ na dobre samopoczucie człowieka. Dbałość o te elementy z pewnością przełoży się na wydajność i efektywność pracy. Zwróć zatem uwagę na wydzielenie strefy relaksu, pomieszczenia socjalnego, w którym będzie pachnieć dobrą kawą i indywidualnej przestrzeni dla każdego pracownika.

Nie jest żadna niespodzianką, że ruch jest kopalnią endorfin. Zwrócenie na to uwagi w momencie projektowania biura umożliwi stworzenie strefy relaksu. Wygospodaruj pomieszczenie, w którym znajdziesz miejsce na rower stacjonarny, bieżnię lub dowolny sprzęt umożliwiający korzystny dla Twoich pracowników ruch. Rozluźnienie spiętych w pozycji siedzącej mięśni, rozprostowanie pleców oraz nóg to dobry pomysł na krótką przerwę od ciężkiej i wymagającej maksymalnego skupienia pracy. Będzie to miejsce, gdzie wraz z wysiłkiem fizycznym zaczną się rodzić kreatywne pomysły. Inwestycja w zdrowie pracowników opłaci się zatem podwójnie: zyskasz zadowolonych i zdrowych pracowników oraz świeże spojrzenie na postawione zadania.

Jeżeli jednak Twój zespół składa się z osób lubiących po prostu wyciągnąć nogi na wygodnym fotelu, stwórz kącik, w którym będą mogli skorzystać z takiej chwili relaksu. Zadbaj o przyjazne dla wzroku otoczenie (nie używaj kolorów jaskrawych, wypełnij pomieszczenie kwiatami) i spokojną muzykę w tle.  

Biuro

W przestrzeni biurowej bardzo ważne jest stworzenie pomieszczenia socjalnego, z którym bezpośrednio powinny kojarzyć się określenia: przyjazny i funkcjonalny. Ma być to miejsce wspólnych spotkań pracowników przy aromatycznej kawie, cztery ściany - jedyni świadkowie nieoficjalnych pogawędek w czasie przerwy. Zapewnij swoim podopiecznym podstawowe sprzęty umożliwiające przygotowanie posiłku: małą lodówkę, czajnik bezprzewodowy i mikrofalówkę. Postaw tam również stół i krzesła, aby ich posiłek był komfortowy, a czas spędzony przy filiżance kawy stał się jak chwila zapomnienia.

Najdłużej pracownicy będą przebywać w przestrzeni, która powinna pobudzać ich kreatywne myślenie. W zależności od charakteru wykonywanej pracy, możesz zaprojektować biuro na powierzchni otwartej lub indywidualne miejsce pracy.  Pierwsza opcja doskonale sprawdzi się w firmie, gdzie często odbywa się „burza mózgów”. Kreatywne myślenie w grupie rodzi doskonałe pomysły i usprawnia pracę zespołu.

Jeżeli wykonywane przez pracowników zadania wymagają od nich maksymalnego skupienia, a takie jest możliwe w ciszy, zadbaj o stworzenie przyjaznej przestrzeni indywidualnejdla każdego. Komfort pracy z pewnością przełoży się na jej efektywność.

Niezależnie od tego, z której formy zagospodarowania przestrzeni w biurze skorzystasz, powinieneś zadbać o odpowiednie wyposażenie stanowisk pracy. Aby rewelacyjne pomysły rodziły się w wygodnej pozycji, zainwestuj w funkcjonalny fotel z regulowanym oparciem i biurko odpowiedniej wielkości. Wśród licznych ofert sklepów meblarskich, odnajdziesz biurka z elektryczną regulacją, które umożliwią szybkie dopasowanie do wzrostu siedzącej przy nim osoby.

Miejsce to powinno być urządzone w sposób przemyślany oraz zapewniać wymaganą do charakteru pracy przestrzeń. Postaw na biurku pracownika przyborniki, które ułatwią mu zachowanie porządku oraz zadbaj o właściwe oświetlenie. Najkorzystniejszy dla wzroku jest dostęp do światła dziennego, a lampki na stanowiskach nie powinny męczyć oczu.

Zagospodaruj także miejsce, w którym stanie niezbędny sprzęt: faks, ksero, drukarka. Nie zapomnij o wyposażeniu biura w szafki i regały, gdzie znajdzie się miejsce na składowanie dokumentacji.  

Pamiętaj, żeby odpowiednio oddzielić każdą strefę od siebie. Ważne jest, by wyraźnie zaznaczyć przestrzeń, gdzie mózg pracowników będzie podsuwał kreatywne rozwiązania od miejsca niewymagającego takiego skupienia. Dzięki temu praca będzie przebiegała efektywnie, a pracownicy skoncentrują się na powierzonych im zadaniach.

Biuro jest wizytówką każdej firmy. W biznesie walka o klienta odbywa się na każdym froncie. Warto o tym pamiętać w trakcie meblowania pomieszczeń, gdzie być może dobijecie targu swojego życia. Niekiedy skupienie uwagi na detalach przynosi bardzo wymierne rezultaty. 

0

Zostaw komentarzOdpowiedz

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Suma

Przejdź do kasy