Wybieramy stół do małej kuchni

Wybieramy stół do małej kuchni

Rano, gdy w głowie pustka, jest miejscem, gdzie niejeden uczeń szykuje ściągę- swoją ostatnia deskę ratunku przed sprawdzianem. Często ma plamy po rozlanej kawie, którą ojciec pił w biegu bo znowu zaspał do pracy. Mama z czułością przygotowuje na nim potrawy dla swojej rodziny, których nie powstydziłby się francuski szef kuchni. Jest świadkiem nocnych spotkań przy herbacie i długich rozmów o niczym. Stół.  Przez lata przestał być kojarzony wyłącznie z koniecznością zjedzenia posiłku, a stał się centrum rodzinnego życia.  Jeżeli mebel ten stanie w małej kuchni, masz mnóstwo możliwości, by był funkcjonalny i jednocześnie ozdobny.

Inspiracje dla Ciebie

Wybierając mebel do małej kuchni, raczej zrezygnuj ze stołu w kształcie koła, gdyż zajmie on zbyt dużo przestrzeni. Świetnie sprawdzi się natomiast prostokąt lub kwadrat. Jego oczywistą zaletą jest funkcjonalność  - taki mebel możesz ustawić na środku, pod ścianą lub zagospodarować miejsce przy oknie. Jeżeli w Twoim domu dorastają maluchy, warto zadbać o ich bezpieczeństwo i zabezpieczyć wystające kanty.

Prostokątny stół do małej kuchni

Przy ograniczeniach przestrzennych warto pomyśleć o zamontowaniu blatu do ściany. W tym przypadku istnieje możliwość skorzystania z opcji składanej lub zawieszonej na tyle wysoko, by umieścić pod spodem wygodne stołki. Takie rozwiązanie nie zabierze dodatkowego miejsca, które w tym przypadku jest na wagę złota.

 

W naprawdę małych kuchniach rolę stołu często pełnią blaty robocze. Jeżeli w czasie planowania tego pomieszczenia wygospodarujesz wolne miejsce,  gdzie wsuniesz krzesła, będzie to świetne rozwiązanie by usiąść z poranną kawą. Na co dzień przestrzeń tę możesz wykorzystać np. do przygotowywania posiłków.  To jednocześnie nowoczesne rozwiązanie na zagospodarowanie małej przestrzeni, które idealnie wkomponuje się w styl tego pomieszczenia.

 Blaty robocze

Jeżeli Twoja mała kuchnia łączy się bezpośrednio z salonem możesz sprytnie wykorzystać element zabudowy na co dzień odgradzającej jedno pomieszczenie od drugiego. Jest to forma wyspy, w której szeroki blat okaże się pomocny w kuchni, ale wykorzystasz go także jako stół. Wystarczy, że od strony pokoju postawisz eleganckie hokery. Nie zabierając przestrzeni, zyskasz miejsce, gdzie Twoja rodzina będzie mogła jeść przygotowane przez Ciebie posiłki.

 

Ostatnim pomysłem na wybór stołu do małej kuchni jest opcja mobilna. W sieciówkach i salonach meblowych można zakupić tzw. pomocniki kuchenne. Jest to forma blatu na kółkach, którą w razie potrzeby możesz z łatwością przenieść w inne miejsce. Wygląda jak wózek i doskonale sprawdzi się w roli stołu kuchennego. Blokady kół unieruchomią mebel na czas posiłku, a funkcjonalne półki pod blatem to doskonałe miejsce do przechowywania składanych taboretów dla całej rodziny.

 

Rady na koniec

  1.        Aby stół w małej kuchni stał się doskonałym miejscem rodzinnych spotkań przy śniadaniu, musi się przy nim znaleźć miejsce dla każdego domownika. W związku z tym zadbaj o to, by był funkcjonalny: zwróć uwagę na jego kształt oraz wielkość.
  2.        Dokładnie zaprojektuj przestrzeń swojej ciasnej kuchni. Nim dokonasz wyboru stołu, warto upewnić się, że nie ogranicza i nie zagraca przestrzeni.
  3.        Zwróć uwagę na jakość i estetykę wykonania stołu. Pamiętaj, że kuchnia, to pomieszczenie, gdzie warto postawić na trwałość materiałów, z których są wykonane meble. Przy ilości pary i wilgoci niekiedy lepiej zainwestować w dobry surowiec, niż cieszyć się z posiadanego mebla zbyt krótko.
  4.        Zadbaj o wygodę osób, które będą zasiadać przy tym stole. Szczególną uwagę zwróć na wymiary i wysokość blatu (70 – 75 cm od podłogi) i komfortowe krzesła.
  5.        Jeżeli wciąż wahasz się, czy mebel ten jest dobrym pomysłem na zagospodarowanie wolnego miejsca w kuchni, to wyobraź sobie smak kawy, którą masz praktycznie na wyciągnięcie ręki. Jest to również dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nie ma możliwości ustawienia stołu w pokoju dziennym.

 

Życzymy udanych wyborów! Oby Twoja mała kuchnia przestała być Ci straszna!

 

0

Zostaw komentarzOdpowiedz

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Suma

Przejdź do kasy