Postaw na minimalizm

Postaw na minimalizm

Od jakiegoś już czasu nadmiar, przepych i chaos nie kojarzą się zbyt dobrze w żadnym miejscu, w jakim występują, króluje za to minimalizm – oszczędzanie na ozdobach istniejących wyłącznie w celu delektowania się ich widokiem, nadawanie każdemu przedmiotowi jakiejś funkcji, unikanie wszelkiego zagracania wolnych przestrzeni itd. Jest to szczególnie widoczne w branży architektonicznej, która przez lata miewała okresy służące zupełnie innym ideałom (epoka baroku).

Wszelkie wpisujące się w trendy plany wnętrz i projekty domów opierane są na wygodzie, użyteczności i bezpieczeństwie, co oczywiście musi zostać estetycznie wykończone. W nowoczesnych domach nie ma miejsca na zbędne, niepotrzebne nikomu dekoracje, a sensu istnienia elementów wybitnie ozdobnych należy szukać w konieczności ich wykorzystania do ważnych celów.

Aranżacja wnętrz zgodnie z tymi założeniami wyklucza tworzenie pomieszczeń klaustrofobicznie przytulnych, zamiast tego od lat w modzie są pokoje jasne i przestronne, przy czym ewentualną konieczność zmniejszenia ich rozmiarów realizuje się poprzez zabiegi optyczne, grę barw albo implementację wielofunkcyjnych rozwiązań takich jak ścianki działowe czy wnęki.

0

Zostaw komentarzOdpowiedz

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Suma

Przejdź do kasy