10 niezbędnych rzeczy w kuchni

10 niezbędnych rzeczy w kuchni

Są takie przedmioty, bez których kuchnia po prostu nie spełniałaby swojej funkcji. Do takich rzeczy należą niewątpliwie wałek, deska do krojenia, sztućce, garnki, patelnie czy też szklanki. W zasadzie na tym można byłoby zakończyć i przeżyć, jednakże w naszych czasach mamy takie możliwości ułatwiania sobie kuchennych czynności, że naprawdę warto z nich skorzystać, a przynajmniej je poznać. Dzięki nowoczesnym akcesoriom kuchennym możemy znacznie ułatwić sobie życie oraz skrócić czas wykonywania różnych czynności. Oto 10 niezbędnych rzeczy w kuchni z którymi warto bliżej się poznać:

  1. Waga kuchenna – owszem, można jej po prostu nie mieć i żyć. Jej przydatność w kuchni oraz wcześniejszy brak dostrzega się dopiero wtedy, gdy zacznie się z niej korzystać. Po prostu, czasami zasada „na oko” zwyczajnie się nie sprawdza, szczególnie w gotowaniu.
  2. Formy do ciast – szczególnie sylikonowe, ponieważ nie wymagają one smarowania tłuszczem ani wykładania papierem.
  3. Moździerz – wynalazek, który zawdzięczamy naszym babciom. Jego wygodniejszą formą jest elektroniczny młynek do ziół.
  4. Rękawiczki – gumowe, ochronne; pomogą przetrwać naszym wrażliwym dłoniom w kuchennych wojażach. Przydadzą się zarówno przy obieraniu ziemniaków jak i myciu naczyń.
  5. Minutnik – niezbędny dla zabieganych. Niektóre kuchenki są w niego wyposażone. Jeżeli jednak nie posiadamy takiego modelu, a chcemy mieć wszystko pod kontrolą, wykonując kilka czynności naraz, powinniśmy pomyśleć o kupnie tego maleńkiego urządzenia.
  6. Otwieracz do wina – jego obecność jest wręcz obowiązkowa. Chyba że za każdym razem chcemy znajdować się w sytuacji bez wyjścia, gdy znajomi przyniosą butelkę ekskluzywnego trunku, a my nie będziemy mieli czym go otworzyć.
  7. Folia aluminiowa – do przechowywania jedzenia, pieczenia, owinięcia czegoś, gdy zależy nam na utrzymaniu temperatury.
  8. Robot kuchenny – znacznie bardziej przydatny i wszechstronny niż klasyczny mikser. Miksowanie zupy tym cudem to czysta przyjemność, poza tym zajmuje tylko chwilę. Przyda się, gdy chcemy przygotować bitą śmietanę, koktajl czy sos.
  9. Suszarka do sałaty – znaczna oszczędność naszego czasu i zbędnej  energii kiedy zależy nam na osuszeniu sałaty, szczególnie dębolistnej.
  10. Spinacze do woreczków – przydają się do spięcie otwartych opakować makaronów, kasz, przypraw czy płatków owsianych.

Dla osób poszukujących mebli kuchennych zapraszamy do naszego sklepu: meble kuchenne w Zamów Meble.

0

Zostaw komentarzOdpowiedz

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Suma

Przejdź do kasy