Jaki narożnik wybrać?

Jaki narożnik wybrać?

Wybór odpowiedniego narożnika do salonu nie jest zadaniem tak prostym, jak mogłoby się to wydawać. Wbrew pozorom nie liczy się tutaj jedynie jego wygląd i estetyka związana z dopasowaniem do innych elementów wystroju, ale przede wszystkim sprecyzowanie oczekiwań co do jego funkcjonalności. Dzisiaj narożnik to przecież nie tylko miejsce, gdzie możemy siedzieć przed telewizorem czy przyjmować gości.

Przede wszystkim nasze potrzeby!

Już przed zakupem narożnika i wycieczką do sklepu w celu oglądania narożników powinniśmy dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania. Jeżeli od narożnika wymagamy jedynie miejsca do siedzenia,t o niemal każdy z dostępnych produktów spełni nasze oczekiwania. Jeżeli jednak chcemy, aby był on podstawowym bądź przynajmniej okazjonalnym miejscem do spania, to konieczny będzie narożnik rozkładany, który dodatkowo wyposażony będzie w skrzynie ładunkowe, np. na pościel.

Kształt?

Warto zawrócić uwagę na narożniki o typowym kształcie, układające się w literę „L” z tak zwaną wyspą. W ten sposób będziemy mogli na nim nie tylko siedzieć, ale również w razie potrzeby oprzeć nogi bez konieczności rozkładania całego narożnika.

Różne konfiguracje?

Wielu producentów daje nam również możliwość stworzenia modułowego narożnika, tj. na etapie zamówienia wybieramy odpowiednie części narożnika dopasowując jego finalny wygląd do naszych potrzeb. Warto przy tym unikać narożników o fantazyjnych kształtach i formach, zwłaszcza w przypadku stosunkowo niewielkich pomieszczeń – mogą one nie tylko przytłaczać swoim rozmiarem, ale również być nieustawne i zabierać rzeczywistą powierzchnię danego pomieszczenia.

Inne akcesoria?

Nowością w ofercie wielu producentów są również boki narożników, które zawierają stolik czy półki – wbrew pozorom może to ułatwiać codzienną pracę i relaks na narożniku bez konieczności wykorzystywania ławy lub dodatkowych szaf.

Jaki narożnik wybrać? Jakie koszty?

Z jakimi kosztami powinniśmy się liczyć decydując się na zakup narożnika do salonu? W większości przypadków będzie to od kilkuset do tysiąca euro. Wszystko zależy od konkretnego narożnika, jego wykonania, czy użytego materiału do obicia.

W kwestii zaprojektowania własnego narożnika nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do zakładki kontakt.

0

Zostaw komentarzOdpowiedz

No products

To be determined Dostawa
0,00 zł Suma

Przejdź do kasy